Doživotní záruka

Na všechny batohy Gemma se vztahuje doživotní záruka. S některými použitými materiály máme i více jak dvacetiletou zkušenost, ty novější pečlivě vybíráme a testuje, proto jsme si jisti jejich kvalitou, stejně tak kvalitou naší výroby. Vše má ale svou životnost a nevydrží věčně. Dobou, po kterou lze doživotní záruku uplatnit, je myšlena doba životnosti výrobku, ne doba života jeho majitele.

Na co se doživotní záruka vztahuje?

Doživotní záruka se vztahuje na výrobní a konstrukční vady výrobku, nebo na vady materiálu či komponentů. Například párající se šev, rozjetý zip nebo vady na tkaní látek.

Co nelze v rámci doživotní záruky reklamovat?

Opotřebení běžným užíváním nelze považovat za výrobní vadu, proto se na běžné opotřebení doživotní záruka nevztahuje. Například pokud se po několikaletém užívání sníží odolnost materiálů vůči vodě. Voděodolnost materiálů se snižuje mechanickým působením, především otěrem, nicméně se dá obnovovat impregnačními spreji, nátěry nebo vosky. Při intenzivním dlouhodobém užívání může také dojít k mírné změně odstínu barev materiálu. Na to má vliv především UV záření a slaná či kyselá voda nebo lidský pot.

Vady způsobené běžným užíváním rádi opravíme

Často se stane, že se podaří batoh proříznout nožem nebo cepínem, i kovová přezka se může ohnout,
když ji přejedou kola auta, stan se protrhne větví nebo propálí popelem od ohně. Na to se záruka
také nevztahuje. Jelikož ale vyrábíme výhradně v České republice, není pro nás problém takové
defekty rychle opravit a Vaše oblíbené vybavení uvézt do původního stavu.