Gemma a její příběh

Každý produkt i značka má svou historii a není tomu jinak ani v našem případě. Cesta k pověstné kvalitě a praktičnosti outdoorového vybavení Gemma byla jedním velkým dobrodužstvím pohaněném touhou vyrábět perfektní vybavení do přírody nejprve pro sebe, později i pro vás.

Výrobky značky Gemma se pyšní tím, že nenesou jediný komponent vyrobený v Číně. Veškeré materiály a komponety pochází z České republiky, Itálie a Anglie. Výrobky Gemma jsou již více jak 33 let vyhledávány nejen zkušenými cestovateli a dobrodruhy, ale také běžnými turisty, kteří dávají přednost špičkovému zpracování, české kvalitě a komfortu.

V naší nabídce naleznete celou řadu kvalitních univerzálních batohů s ověřenými nosnými systémy i propracovanými doplňky. Batohy Gemma jsou vhodné pro nejrůznější outdoorové aktivity a lze je zakoupit v různých barevných kombinacích i velikostech.

Značka Gemma započala svou existenci v roce 1983, kdy se mezi turisty, vodáky a horolezci v celém Československu začala šířit informace o prvním stanu kopulovitého tvaru. Právě podle něj byla později pojmenována i celá firma. Díky velké popularitě stanu GEMMA 1 se jeho autor Ing. Aleš Petr rozhodl pro sériovou výrobu, kterou spouští ve spolupráci s firmou AVIA Brno. Brzy se na trhu objevil další Petrův výrobek, anatomický batoh TURIST. Ten se díky desítkám tisíc prodaných kusů stal klasikou mezi turistickými batohy. V roce 1987 byla založena firma Gemma, v jejíž nabídce se objevily, mimo batohů a stanů, také spací pytle.

V 90. letech firma Gemma dále roste a rozrůstá se o výrobní dílnu vybavenou technologií na vysokofrekvenční svařování materiálů a získává Národní cenu za design. Gemma neustále inovuje turistické batohy a rozšiřuje počet jejich barevných variant. K sortimentu přibývají také vodácké pytle a transportní tašky. Důraz je kladen především na kvalitu výrobku, proto firma Gemma šahá po materiálu Cordura od firmy DuPont, což je jeden z nejkvalitnějších materiálů. Batohy Gemma jsou tak ještě odolnější!

Mezi nejznámější produkty lze zařadit hlavně batohy Gemma Maraton, Gemma Walk nebo Gemma Hike. Mezi zákazníky jsou velice oblíbené a vyhledávané také krosny Turist s předním plněním. Oblíbené jsou také boční kapsy na mačky, ale i další vychytávky. “Klíště” je odepínací čelní kapsa, která může sloužit i jako malý pomocný batoh. “Pavouk” je pak univerzální upevňovací systém, umožňující další připevnění karimatky, nebo kapsy pro mačky na čelo batohu. Tyto prvky zvýrazňují užití výrobků Gemma coby univerzálních batohů.

Vysoký důraz je již tradičně kladen na propracované zádové systémy. Součástí těchto krosen je takzvaný systém Vario. Ten umožňuje nastavení výšky nosného systému pro jakoukoliv výšku postavy, takže batoh je vždy připraven k užívání vsemi členy rodiny!

V posledních letech se firma Gemma ve vývoji soustředí na detaily a své batohy “piluje” dle potřeb svých zákazníků. Používá nové pokročilé tkaniny CORDURA Advanced Fabrics od firmy Invista a využívá veškeré komponenty a doplňky z České republiky. Batohy značky Gemma jsou s láskou šity českýma ručičkama ve výrobně Ořechov za Brnem. Písní se dlouholetou kvalitou, vysokou životností výrobků a spokojeností zákazníků.

Firma Gemma nyní uvádí na trh rolovací batoh v několika barevných variantách na veškeré volnočasové i outdoorové aktivity.